کودکان دیگر با دنیای تکنولوژی و دستگاه های مربوط به آن غریبه نیستند و به همین جهت استفاده از هدفون های مناسب برای کودکان توصیه می شود.

همچنین شرکت های سازنده لوازم الکترونیکی، درصدد ساخت دستگاه های مناسب کودکان برآمده اند.

حتی اگر هنوز برای خرید گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ و … برای کودکتان دو دل هستید، هدفون مناسب کودکان یکی از ابزار هایی است که از سنین پایین می تواند کاربرد مناسبی داشته باشد.

چرا که مطالب آموزشی صوتی زیادی نیز وجود دارد که به کمک یک هدفون مناسب، می تواند برای کودک عملکرد خوبی ارائه کند.

کودکان ممکن است به موسیقی نیز علاقه مند باشند. به همین جهت یک هدفون می تواند آن ها را وارد دنیای موسیقی کند.

همچنین تماشای کارتون نیز با خرید هدفون روگوشی مناسب، می تواند تجربه منجصر بفردی برای آن ها رقم بزند. اما خرید هدفون مناسب برای کودکان، نیازمند بررسی نکاتی است.

چرا که از یک هدفون مناسب بزرگسالان نمی توان برای کودکان استفاده کرد. چرا که می تواند آسیب های مختلفی برای گوش های او به وجود آورد.

برخی تصور دارند که انتخاب هدفون مناسب کودکان محدودیتی ندارند و به سختی انتخاب خرید هدفون مخصوص گیمینگ نیست و گاها از هدفون های مشترک با کودکشان استفاده می کنند. ولی این اشتباه بزرگی است چرا که ممکن است که آسیب های شنوایی به کودک وارد شود.

انواع هدفون های مناسب برای کودکان

برند های مشهور هدفون های مناسبی را ارائه کرده اند. اگر جهت خرید هدفون رو گوشی مناسب برای کودکتان را دارید، چند نوع هدفون مناسب از برند های مطرح را ادامه عنوان کرده ایم. همراه با بی نویز باشید.

هدفون Play+ مناسب کودکان (برند Snug)

هدفون پلی مناسب برای استفاده کودکان

یکی از هدفون های مناسب برای کودکان، هدفون Play+ از برند Snug است. شرکت ها برای کودکان هدفون هایی در رنگ بندی های متنوع طراحی کرده اند. اگر قصد خرید هدفون رو گوشی را دارید، این هدفون یکی از مدل های مناسب است.

نکته جالب درباره هدفون play+ این است که این هدفون امکان اشتراک گذاری نیز دارد. بدین منظور یک پورت اضافه روی این هدفون تعبیه شده است که از طریق آن می توان محتوای پخش شده را اشتراک گذاشت.

هدفون Jr310BT از برند جی بی ال

یکی از برند های معتبر و خوش سابقه در طراحی انواع هدفون، برند jbl است. هدفون jbl مدل Jr310BT یکی از گزینه های مناسب برای کودکان است. این هدفون طراحی زیبایی دارد و رنگ جذاب آن کودک را به آن جذب می کند.

پد های هدفون Jr310BT بسیار نرم است و این موضوع استفاده طولانی مدت از آن را برای کودک مهیا می کند. وزن این هدفون نیز سبک است و این باعث عدم فشار به سر کودک می شود.

بررسی کنید: قیمت هدفون بلوتوثی

هدفون های کودکان نباید میزان صدای خیلی زیادی تولید کنند. به همین جهت هدفون جی بی ال مدل Jr310BT، حداکثر صدا را 85 دسی بل در نظر گرفته است. این باعث می شود که گوش کودک در استفاده از این هدفون آسیب نبیند.

هدفون iClever BTH12

یکی دیگر از هدفون های مناسب کودکان، هدفون iClever مدل BTH12 است. این یک هدفون بیسیم است و این باعث راحتی بیشتر کودک می شود.

پد های هدفون BTH12، امکان کنترل صدا را دارند و از طریق کلید های موجود روی آن می توان موسیقی را خاموش روشن کرد. در این هدفون برای تماس سریع کلیدی روی آن تعبیه شده است. این هدفون شارژی، با شارژ کامل امکان پخش موسیقی به مدت 40 ساعت را دارد که این ویژگی عالی ای است. همچنین بالشتک های موجود روی این هدفون نیز به نحوی طراحی شده اند که موجب آزار گوش نشود و حس خوبی را منتقل کند.

بررسی نکات مهم خرید هدفون کودکان

برای خرید هدفون کودکان، باید نکات مختلف بررسی شود. چرا که ساختار بدنی کودکان با بزرگسالان متفاوت است و هدفون باید مناسب آن ها باشد.

اولین نکته برای خرید هدفون کودکان، طراحی و راحتی آن است. هدفون مناسب کودک باید طوری طراحی شود که برای سر های آنها طراحی شده باشد و همچنین گوش آن ها را اذیت نکند.

هدفون های مناسب برای کودک شما به صورت سیمی و هم بیسیم عرضه شده اند. مدل سیمی برای کودکان زیر 3 سال گزینه مناسبی نیست چرا که خطر خفگی با سیم برای آن وجود دارد.

همچنین گوش کودکان در مقایسه با بزرگسالان، حساس تر است. به همین جهت هدفون مناسب کودک باید محدودیت حداکثر صدای تولیدی مناسب کودک داشته باشد. این دسته از هدفون ها نباید صدایی بیش از 85 دسیبل را تولید کنند.

  • seokar farahzadi
  • 1401-08-29
  • 20 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =

بستن
مقایسه