وبلاگ

تفاوت های ساندبار با سینمای خانگی

تفاوت های ساندبار با سینمای خانگی

امروزه وسایل صوتی بخش جدایی ناپذیر از خانه ها می باشند به شکلی که در اکثر خانه ها بجز تلویزیون از یک وسیله جانبی برای پخش صدای با کیفیت و البته ولوم بالاتر استفاده می شود. سینمای خانگی و ساندبار دو سیستم پخش صوتی می باشند که با آنها میشود تجربه جدید و جالبی در تماشای سریال و فیلم کسب کرد.اما خیلی از افراد در انتخاب ساندبار یا سینمای خانگی مردد می باشند و نمی دانند که کدام یک را برای استفاده انتخاب و خریداری کنند. بهترین راه برای اینکه به انتخاب درستی دست پیدا کنید این است که تفاوت ها این دو دستگاه را با هم بدانید. ما در این مقاله از بی نویز به بررسی تفاوت های ساندبار با سینمای خانگی می پردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت های ساندبار با سینمای خانگی در چه چیزی می باشد؟

با توجه به اینکه شما احتمالا اطلاعاتی در مورد ماهیت کلی ساندبار و سینمای خانگی دارید، حتماً این موضوع را می دانید که سینمای خانگی و ساندبار دو دستگاه سیستم پخش صوتی خانگی می باشند که صدا را از تلویزیون دریافت و آن را به صورت واقعی تر و با کیفیت بیشتر پخش می کنند. هر دوی این سیستم های صوتی تلاش می کنند که صدای همه جانبه و فراگیر که نزدیک به صدای موجود در یک سینمای واقعی است را در یک محیط خانگی برای مخاطبان پخش کنند. البته ساندبار و سینمای خانگی از لحاظ مختلفی با هم تفاوت هایی دارند که از مهمترین آنها می توان به ابعاد، اتصالات، عملکرد صدا و حتی قیمت اشاره کرد. ما در ادامه این مقاله به بررسی این تفاوت ها خواهیم پرداخت، تا به شما برای یک انتخاب مناسب کمک کنیم.

تفاوت ساندبار با سینمای خانگی از نظر ابعاد

شاید بتوانیم بگوییم ابعاد یکی از مهمترین تفاوت های ساندبار با سینمای خانگی در ابعاد آن ها می باشد. تفاوت ابعاد این دو باعث شده است که فضای مورد نیاز برای قرار گیری و چینش هر کدام متفاوت می باشد. سینمای خانگی مجموعه‌ای از یک پخش کننده (DVD) تعدادی اسپیکر ایستاده و ساب ووفر می باشد که در چند قسمت یک اتاق قرار می گیرد و صدا را به صورت همه جانبه و فراگیر در محیط خانه پخش می کنند. اما این موضوع در مورد ساندبار متفاوت می باشد، چرا که ساندبار یک میله صدا به شکل ستونی می باشد که به صورت افقی در دید تلویزیون قرار می‌گیرد و نسبت به سینمای خانگی فضای کمتری را اشغال می کند. هرچند که ساندبار ها هم انواع متفاوت دارند و مدل های از آنها دارای چند ووفر و چند اسپیکر مجزا نیز می باشند که می توانند به کیفیت صدای آن کمک کنند. بنابراین توصیه ما به افرادی که فضای کوچکی دارند خرید ساندبار می باشد ولی افرادی که از لحاظ فضا مشکلی ندارند سینمای خانگی می تواند انتخاب بهتری باشد.

تفاوت ساندبار با سینمای خانگی از نظر عملکرد و صدا

یکی از تفاوت های ساندبار و سینمای خانگی در عملکرد صدای آنها می باشد. در سینمای خانگی به دلیل اینکه تعداد باند های جانبی زیاد است، قابلیت چینش بهتری نسبت به ساندبار وجود دارد و شما می توانید صدای فراگیر تر و نزدیک تر به یک سالن سینما ایجاد کنید. در حالیکه ساندبار ها بیشتر برای آن دسته از تلویزیون هایی استفاده می شوند که باند های کوچک و ولوم صدای پایینی دارند و از ساندبار به عنوان یک بلندگوی قوی تر برای آن‌ها استفاده می‌شود. بنابراین در پخش کیفیت صدا، سینمای خانگی عملکرد بهتری نسبت به ساندبار دارد.

تفاوت ساندبار با سینمای خانگی از لحاظ قیمت

باید بگویم که ساندبار و سینمای خانگی از لحاظ قیمت نیز با هم تفاوت دارند و با توجه به اینکه قیمت یک فاکتور مهم در خرید می باشد، خیلی‌ها در خرید ساندبار یا سینمای خانگی به این فاکتور مهم توجه می کنند. باید بگوییم که یک سینمای خانگی به دلیل اینکه از تعداد زیادی دستگاه های پخش صوتی تشکیل شده است، طبیعتاً قیمت بالاتری نسبت به ساندبار دارد و افرادی که می خواهند قیمت کمتری بابت سیستم صوتی بپردازند. ساندبار می تواند گزینه مناسب تری برای آنها باشد.

تفاوت ساندبار با سینمای خانگی از لحاظ اتصالات

اتصالات نیز یکی از مهمترین تفاوت های ساندبار و سینمای خانگی می باشد.

در ساندبار میشود از اتصالاتی مانندAUXو HDMI و بلوتوث استفاده کرد. این در صورتی است که در سینمای خانگی فقط شما می توانید از دی وی دی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *