همه چیز در مورد صدای 7.1 کاناله !

همه چیز در مورد صدای 7.1 کاناله !

آنچه در این مطلب می‌خوانید

همه چیز در مورد صدای 7.1 کاناله ! همانطور که در دنیای تصویر، تصاویر چند بعدی داریم، دنیای صدا نیز حالت مشابهی دارد.

فناوری صدای 7.1 صدا را به گونه ای پخش می کند که شما را دقیق در آن محیط می گذارد. از فناوری صدای 7.1 کاناله تحت عنوان صدا فراگیر surround نیز یاد می شود.

این فناوری فقط برای پخش موسیقی کاربرد ندارد. گیمر ها به کمک فناوری صدای 7.1 کاناله می توانند به درون حس و حال بازی بروند. در هنگام پخش فیلم و سریال نیز به کمک این فناوری می توانید بیشتر به فضای آن وارد شوید.

در صدای استریو، پخش صدا یک حالت سه بعدی دارد و شما آن را در راست و چپ می شنوید. صدای 7.1 کاناله نوع پیشرفته تر صدای استریو است. با صدای 7.1 کاناله صدا نه فقط در چپ و راست، بلکه در تمامی جهات خود شنیده می شود.

اگر با صدای 7.1 کاناله به تماشای فیلم بپردازید، پخش صدا ها شما را به درون محتوای فیلم سوق می دهد. در واقع در کنار یک تصویر با کیفیت و حرفه ای، یک صدای 7.1 کاناله می تواند معجزه آسا باشد.

با ما همراه باشید تا همه چیز در مورد صدای 7.1 کاناله را بیشتر بررسی کنیم.

صدای 7.1 کاناله چگونه می باشد؟

صدای 7.1 کاناله فناوری نوین دنیای صوت است. به کمک صدای 7.1 کاناله، صدایی فراگیر و در همه جهات شنیده می شود.

برای این صدای فراگیر، نیاز است تا 7 اسپیکر جداگانه گذاشته شود. همچنین به یک ساب ووفر نیز نیاز می باشد. به کمک این فناوری، صدا ها در تمامی جهات شنیده می شوند.

لازم به ذکر است برای پخش به صورت 7.1 کاناله، نیاز است تا بازی، فیلم و موسیقی مورد نظر این قابلیت را داشته باشد. خوشبختانه قناوری صدای 7.1 کاناله همواره پیشرفت محسوسی داشته است و به همین جهت بسیاری از بازی ها و همچنین فیلم و سریال ها آن را پشتیبانی می کنند.

صدای 7.1 کاناله چگونه است؟

کاربری صدای 7.1 کاناله چیست؟

این فناوری صرفا جذابیت فعالیت مورد نظر را بیشتر نمی کند. برای بازی ها، به کمک فناوری صدای 7.1 کاناله می تواند نتیجه بازی را تغییر داد! شاید برایتان عجیب به نظر برسد.

اما کاربری صدای 7.1 کاناله این گونه است. به کمک صدای 7.1 کاناله در بازی به کوچک ترین جزئیات صدا ها گوش می دهید. این یعنی به طور مثال اگر دشمن در بازی مشاهده شود، می توانید مکان تقریبی آن را حدس بزنید و این می تواند در نتیجه بازی نیز تاثیر چشم گیری بگذارد.

کاربری صدای 7.1 کاناله در بازی است. اما به کمک این فناوری می توان کاملا به درون دنیای فیلم وارد شد. هیجان فیلم به کمک این فناوری دو چندان می شود.

زمانی که به کمک این فناوری به موزیک گوش می دهید، از تمام جهات موزیک را می شنوید. این کمک می کند که به دنیای موزیک وارد شوید. به کمک این فناوری بلندی و شفافیت صدا به طرز شگفت انگیزی می باشد.

به کارگیری و استفاده از این فناوری

به طور کلی اگر قصد استفاده از این فناوری را دارید، دو راه جلو پای شما است. راه راحت تر، استفاده از هدفون های با قابلیت صدای 7.1 کاناله است.

به کمک یک هدفون با این قابلیت می توانید به راحتی از این فناوری بهره ببرید. استفاده از هدفون با این قابلیت برای بازی می تواند تجربه ای تکرار نشدنی از بازی برای شما به وجود دارد. چه بسا با یک بار بازی با این هدفون ها، به دنیای گیم علاقه تان دو چندان می شود.

راه دیگر به کارگیری فناوری صدای 7.1 کاناله، استفاده از اسپیکر های مناسب این فناوری است. می توان یک سنمای خانواده و یا سیستم صوتی با این فناوری را به کار برد. این سیستم ها با تعدادی اسپیکر هایی که دارند، صدا را از تمام جهات به گوش شما می رسانند.

لازم به ذکر است که برای بهره وری مناسب از این فناوری باید اسپیکر ها باید در جایگاه مناسبی واقع شوند. چرا که با قرار دادن اسپیکر در جایگاه درستشان می توان به صدایی با کیفیت دست یافت.

به کمک راه دوم به کارگیری این فناوری، می توان دنیای بازی، فیلم، سریال و موسیقی را با تمام وجود احساس کرد. ولی خب این راه طبعا هزینه بیشتری در مقایسه با خرید هدفون با این قابلیت دارد. همچنین فضای بیشتری نیز برای این کار لازم است.

فروشگاه بی نویز

فروشگاه آنلاین بی نویز، انواع هدفون بیسیم و اسپیکر های با کیفیت را عرضه می کند. امکان خرید اسپیکر بلوتوثی، خرید اسپیکر خانگی و خرید اسپیکر ارزان، پارتی باکس و … از طریق این فروشگاه مهیا می باشد.

مطالب دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه