چگونه دو اسپیکر را به هم وصل کنیم

آنچه در این مطلب می‌خوانید

چگونه دو اسپیکر را به هم وصل کنیم؟ اسپیکرها، ابزارهای الکترونیکی برای پخش موسیقی با میزان صدای بالا هستند. کاربری اسپیکرها، شرایط مختلفی را شامل می شود. از انواع اسپیکر می توان در فضای بسته ساختمان، فضای باز ساختمان مثل حیاط و طبیعت و کمپینگ استفاده کرد. در برخی مواقع، میزان صدای یک اسپیکر کافی نیست و به همین جهت برای پخش موسیقی از چند اسپیکر در کنار هم استفاده می شود. استفاده از چند اسپیکر می تواند صدای موسیقی را به جای جای محیط برساند و همه حضار به یک اندازه از این صدا استفاده کنند.

برای جفت کردن دو اسپیکر بلوتوثی، نیازی به اتصال مستقیم آن ها به یکدیگر نیست. در واقع برای اتصال همزمان دو اسپیکر، پخش کننده موسیقی را باید به دو اسپیکر به طور همزمان متصل کرد. به طور مثال اگر از گوشی موبایل موسیقی را در اسپیکر پخش می کنید، باید موبایلتان را به هر دو اسپیکر مورد نظر متصل نمایید.

بدین منظور، اسمارت فون ها قابلیت ویژه ای را برای این کار تدارک دیده اند. قابلیت Dual Bluetooth امکان اتصال همزمان دو اسپیکر به یک گوشی را مهیا می کند. به کمک این قابلیت، دو هدفون بیسیم را نیز می توان به صورت همزمان به یک پخش کننده متصل نمود. به کمک قابلیت Dual Bluetooth می توان با خرید اسپیکر ارزان و اتصال آن با اسپیکر اصلی، میزان صدای مورد نظر را افزایش داد.

از آنجایی که این قابلیت طرفداران زیادی را به خود جلب نموده است، برند های تولیدی گوشی های هوشمند نیز آن را در گوشی های جدید خود قرار داده اند. در ادامه به بررسی نحوه فعالسازی قابلیت Dual Bluetooth برای وصل کردن دو اسپیکر به هم می پردازیم.

چگونگی فعالسازی Dual Bluetooth برای اتصال دو اسپیکر به هم

روش فعالسازی این قابلیت بسیار آسان است. فقط کافی است که از داشتن این قابلیت در تلفن همراهتان اطمینان حاصل کنید.

برای این که دو اسپیکر را به یکدیگر متصل کنید، ابتدا باید گوشی را به یکی از آن ها متصل کنید. برای اتصال گوشی خود به اولین اسپیکر، به تنظیمات گوشی رفته و در قسمت اتصالات، وارد بلوتوث شوید. در قسمت بلوتوث، مطابق با نوع اسپیکر مورد نظر، گوشی را به اسپیکر متصل نمایید.

اولین اتصال برای قابلیت Dual Bluetooth همانند همیشه انجام می شود. بعد از آن که از اتصال گوشی به اسپیکر اطمینان حاصل نمودید، در قسمت اتصالات و بلوتوث، روی سه نقطه بالای صفحه که مربوط به امکانات است ضربه بزنید. توجه نمایید که برای این امکان حتما باید اتصال به اولین اسپیکر صورت گرفته باشد. پس از ضربه زدن به سه نقطه مربوط به آپشن ها، باید قابلیت Dual Bluetooth و یا Dual Audio را مشاهده نمایید. با انتخاب این گزینه و انتخاب دستگاه اسپیکر دوم، دو اسپیکر به یک دیگر متصل می شوند.

اتصال اسپیکر های جی بی ال به یکدیگر

زمانی که صحبت از خرید اسپیکر پارتی می شود، اسپیکر jbl یکی از مطرح ترین گزینه ها هستند. جی بی ال، از جمله برند های خوشنام در تولید انواع اسپیکر و هدفون است. به کمک قابلیت Dual Bluetooth می توان انواع اسپیکر جی بی ال را به یک دیگر متصل نمود و حجم صدای این اسپیکر ها را دو چندان کرد.

اتصال دو اسپیکر به یکدیگر

نکات مهم برای این که دو اسپیکر را به هم وصل کنیم

همانطور که گفته شود، قابلیت Dual Bluetooth یکی از قابلیت های جدید و حرفه ای به جهت اتصال چند اسپیکر به یک دیگر است. به کمک این قابلیت می توان با خرید اسپیکر ارزان و اتصال آن ها با یک دیگر، حجم صدای بالایی را دریافت کرد. اما برای به کارگیری این قابلیت نیاز است که برخی نکات را مدنظر داشته باشید:

  • اولین نکته برای این که دو اسپیکر را به وصل کنیم، نسخه بلوتوث دستگاه است. به منظور استفاده از این قابلیت ورژن بلوتوث دستگاه باید 5.0 و بیشتر باشد.
  • اگر می خواهید تا از قابلیت Dual Bluetooth در گوشی های سامسونگی که از آن پشتیبانی می کنند استفاده کنید، توجه داشته باشید که این قابلیت در گوشی های سامسونگ تحت عنوان Dual Audio نام گذاری شده است.
  • طبعا اتصال همزمان دو اسپیکر به یک گوشی، به منظور هماهنگی موسیقی و یا هر آوای دیگری صورت می گیرد. اما توجه داشته باشید که در برخی مواقع، به موجب عدم هماهنگی نسخه بلوتوث اسپیکر ها، صدا ها ممکن است با کمی تفاوت منتشر شوند. البته این تفاوت، تفاوت چشمگیری نیست، ولی با این حال برای هماهنگی صدا توصیه می شود نسخه های بلوتوث اسپیکر ها را مورد بررسی قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

بستن
مقایسه
خانه
0 محصول سبد خرید