چگونه دو اسپیکر را به کامپیوتر وصل کنیم

آنچه در این مطلب می‌خوانید

کامپیوتر های شخصی در جهت استفاده یک کاربر طراحی شده اند. به همین جهت اتصال در این کامپیوتر ها، برای یک ابزار از هر نوع در نظر گرفته شده است. این یک منطق برای انواع کامپیوتر محسوب می شود که از هر ابزار یک عدد به آن متصل شود.

ولی استفاده از کامپیوتر در برخی مواقع با هدفی نظیر پخش موسیقی یا یک محتوای صوتی انجام می شود. به همین جهت کاربران سیستم های کامپیوتری درصدد راهی هستند که بتوانند دو اسپیکر را به صورت همزمان به کامپیوتر متصل نمایند. اگر از اسپیکر های سیمی استفاده می کنید، باید از روش مربوط به آن اسپیکر استفاده نمایید. در برخی از این اسپیکر ها، ابتدا اتصال سیم به اسپیکر مجاور انجام شده و سپس آن اسپیکر که ورودی اسپیکر دیگر است، به سیستم کامپیوتری متصل می شود.

اسپیکر jbl انواع بیسیم و با سیم دارند. جی بی ال انتخاب بسیاری از کسانی است که قصد خرید اسپیکر پارتی دارند.

افزون بر اسپیکر جی بی ال، برند های دیگر تولیدی نیز درصدد تولید انواع اسپیکر بیسیم هستند. به همین جهت این انواع اسپیکر را، می توان بسیار محبوب دانست.

در ویندوز 10، امکان اتصال همزمان دو اسپیکر به کامپیوتر وجود دارد. از این راهکار در جهت استفاده همزمان از چند بلندگو و هدفون می توان استفاده کرد.

روش های اتصال دو اسپیکر همزمان

روش های اتصال دو اسپیکر به کامپیوتر، سه روش می باشد.

این کار را می توان با فعال سازی استریو میکس، تعیین دستگاه خروجی هر برنامه به صورت مستقل و به کارگیری نرم افزار های سوم شخص برای این منظور انجام داد.

استفاده از روش فعال سازی استریو میکس

اولین روش برای وصل کردن همزمان دو اسپیکر به کامپیوتر، استفاده از روش فعالسازی استریو میکس می باشد. بدین منظور ابتدا آیکون صدا از بخش راست Task bar را پیدا کرده و سپس روی آن راست کلیک نمایید.

پس از راست کلیک کردن، چند گزینه نمایش داده می شود. گزینه Sounds را گزینش و تب Playback را باز کنید.

در تب Playback، همه دستگاه های صوتی ای که به کامپیوتر وصل هستند مشاهده می شود. پس از آن بلندگو اصلی را انتخاب و با گزینه Set Default، آن را به صورت پیشفرض انتخاب نمایید.

سپس تب Recording را باز کرده و با راست کلیک بر روی هر قسمت از فضای خالی این بخش، فهرستی باز خواهد شد. از فهرستی که باز می شود، گزینه Show Disabled Devices را فعال کرده و با این کار قدم اصلی فعال سازی استریو میکس انجام می شود. لازم به ذکر است که استریو میکس احتمال دارد تحت عناوین Wave Out Mix و یا Mono Mix نیز نمایان شود.

پس از نمایش این گزینه، آن را راست کلیک نموده و سپس Enable را انتخاب کنید. بعد از Enable کردن آن، مجددا روی استریو میکس راست کلیک کنید و سپس Set as Default Device را از میان گزینه ها انتخاب نمایید.

سپس باز هم روی این گزینه راست کلیک کنید و از طریق آن وارد Properties شوید. از بخش Properties، تب Listen را باز کرده و تیک Listen to this device را بزنید.

بعد از زدن تیک این گزینه، از بخش Playback through this device امکان انتخاب دستگاه صوتی دیگر برای پخش صدا به وجود می آید. از گزینه های زیر این نوشته، دستگاه دیگر را انتخاب و سپس Apply و Ok را انتخاب نمایید.

با این کار، اتصال همزمان دو اسپیکر انجام می شود. در نهایت یک بار کامپیوتر را خاموش روشن کرده و از این قابلیت لذت ببرید.

تعیین دستگاه خروجی هر برنامه به صورت مستقل

روش دیگر اتصال همزمان، تعیین دستگاه خروجی هر برنامه به صورت مستقل است. بدین منظور، آیکون صدا از تسک بار را پیدا کرده و روی آن کلیک راست نمایید. به Open Sound Settings بروید و سپس از قسمت Advanced sound options، عبارت App volume and devices preferences را انتخاب نماید.

لازم به ذکر است که برنامه مورد نظر برای انجام این بخش باید از به حالت اجرا در آمده باشد.

از صفحه باز شده، برنامه را پیدا کنید. از DropDown امکان انتخاب Output و Input مهیا می شود.

در مرحله نهایی نیز کامپیوتر را خاموش و روشن یا همان ریستارت نمایید.

به کارگیری نرم افزار های سوم شخص

برای این روش، از برنامه سوم شخص بدین منظور می توانید استفاده کنید. از جمله برنامه هایی این امکان را به کار می دهد، می توان به برنامه Voicemeeter اشاره داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

بستن
مقایسه
خانه
0 محصول سبد خرید