اسپیکر های کامپیوتر

خرید بهترین اسپیکر های کامپیوتر

آنچه در این مطلب می‌خوانید

امروزه استفاده از اسپیکر ها رواج زیادی یافته. انواع مختلف آن مورد استفاده قرار می گیرد. از اسپیکر های بزرگ برای مجالس، سخنرانی ها و یا کنسرت ها گرفته تا اسپیکر های جیبی کوچک برای استفاده های شخصی و مسافرتی. یکی از انواع اسپیکر ها که مورد مصرف زیادی دارد اسپیکرهای ویژه رایانه می باشد. در مقاله پیش رو از بی نویز در مورد خرید اسپیکر های کامپیوتر توضیحاتی خواهیم داد.

اسپیکر های کامپیوتر

همانگونه که گفتیم اسپیکر ها انواع گوناگونی دارند. یکی از این اسپیکر ها که مورد مصرف بالایی نیز دارد مدلی است که در کامپیوتر ها استفاده می شود. استفاده از یک اسپیکر مناسب مثل کارت گرافیک با کیفیت و یا دیگر قطعات مربوط به رایانه جزو ضروریات یک کامپیوتر می باشد. در هنگام خرید بایستی به این نکته نیز توجه خاص نمود.

استفاده از یک اسپیکر با کیفیت برای کامپیوتر می تواند حکم شنوایی بهتر را داشته باشد‌. چرا که صدا را از منبع دریافت و با کیفیت عالی به گوش شنونده می رساند. این را باید در نظر داشته باشیم که استفاده از یک اسپیکر مناسب اهمیت بالایی در تجربه ما از شنیدن یک موسیقی زیبا و یا یک مکالمه هیجان انگیز را بهبود می بخشد.  خرید بهترین اسپیکر های کامپیوتر می تواند گزینه خوبی باشد. پس هنگام تهیه یک کامپیوتر بایستی به تهیه یک اسپیکر خوب نیز توجه داشته باشیم و نکاتی راباید رعایت کنیم.

برای مشاهده و خرید اسپیکر همراه کلیک کنید

نکات مهم برای خرید بهترین اسپیکر های کامپیوتر

این نکات مهم عبارتند از:

برای خرید اسپیکر خوب برای کامپیوتر بایستی در مرحله اول به دو نکته اساسی توجه نمود. اول محیط و نوع استفاده ای که از کامپیوتر می کنید. برای مثال شاید در فضایی از کامپیوتر استفاده می کنید که موقعیت گوش دادن موزیک فراهم نمی باشد. پس مجبور نیستید یک اسپیکر سطح بالا برای پخش صدای خوب تهیه کنید. نوع معمولی آن نیز می تواند کار شما را راه بیاندازد. دوم این که این نکته را نیز مد نظر داشته باشیم که استفاده از یک اسپیکر کوچک و ضعیف برای یک اتاق با وسعت زیاد مناسب تر است تا برای  یک اتاق کوچک و یا برعکس. بنابراین باتوجه به نوع فضایی که کامپیوتر را استفاده می کنیم اسپیکر را انتخاب کنیم.

توجه به شرایط کامپیوتر

از نکات مهم دیگر انتخاب اسپیکر کامپیوتر توجه به قطعات مهم خود کامپیوتر مانند پردازنده و کارت گرافیک می باشد. چرا که تمامی این موارد گفته شده تاثیر مستقیم در پخش صدا از اسپیکر دارد. از ویژگی های دیگر یک اسپیکر خوب برای کامپیوتر توان اسپیکر می باشد. این بدین معنی است که شما با توجه به سطح کیفیتی که از صدای کامپیوتر و اسپیکر آن انتظار دارید می توانید توان بالا یا متوسط و یا ضعیف را انتخاب کنید‌.

خرید بهترین اسپیکر های کامپیوتر با حساسیت مناسب

حساسیت اسپیکر کامپیوتر از دیگر ویژگی های یک اسپیکر خوب می باشد. به این نکته باید توجه داشت که هر چه توان اسپیکر به هفتاد و هشتاد دسی بل نزدیک تر باشد از کیفیت بهتری برخوردار هستند. حساسیت کمتر از این توان باعث کاهش قدرت صوتی اسپیکر ها می گردد.

خرید بهترین اسپیکر های کامپیوتر با حساسیت مناسب

فرکانس پاسخگویی در خرید بهترین اسپیکر های کامپیوتر

فرکانس پاسخگویی از نکاتی است که هنگام خرید اسپیکر کامپیوتر بایستی به آن توجه نمود. تمامی اسپیکر ها باید در محدوده فرکانسی 20 هرتز تا 20 کیلو هرتز قرار داشته باشند. اسپیکر هایی که بیشتر در فرکانس پاسخگویی نزدیک به 20 کیلوهرتز قرار دارند در تولید صدای بم بهتر عمل می کنند. اما اسپیکر های در محدوده بیس توانایی بهتری در تولید صدای ریز با فرکانس پایین دارند. نکته مهم دیگر در مورد اسپیکر های کامپیوتر که بایستی موقع خرید مدنظر داشت آمپدانس اسپیکر می باشد‌. آمپدانس مربوط به مقاومت سیم پیچی اسپیکر می باشد و این بدین معنی است که هر چقدر آمپدانس اسپیکر پایین تر باشد دستگاه شما قدرت بیشتری برای ارائه کیفیت صدای بهتر از خودنشان می دهد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت بی نویز ما به بررسی خرید بهترین اسپیکر های کامپیوتر پرداخته ایم. اما نکته پایانی این که هنگام خرید اسپیکر برای کامپیوتر حتما به موارد کفته شده دقت کنید. در صورت عدم آشنایی با افراد وارد در این امور مشورت نمائید. خرید خود را از جاهای معتبر که دارای خدمات پس از فروش و کارشناس راهنما هستند انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

بستن
مقایسه
خانه
0 محصول سبد خرید