فشار هدفون بر گوش ها

امروزه یکی از تجهیزات جانبی صوتی که استفاده زیادی داشته و به عنوان یک جزء لاینفک از لوازم صوتی تبدیل گردیده است هدفون ها می باشند. این تجهیزات به ظاهر ساده کمک شایانی در توانایی شنیداری ما انجام می دهند. در کنار فوایدی که این هدفون ها دارند باعث بروز مشکلاتی نیز خواهند شد یکی از این مشکلات که دغدغه استفاده کنندگان هدفون ها می باشد فشار هدفون بر گوش ها می باشد که در مقاله پیش رو از وب سایت بی نویز در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

استفاده از هدفون

هدفون ها تجهیزاتی هستند که بر‌ روی دو گوش قرار گرفته و توسط سیم یا بدون سیم صدا را از منبع پخش به گوش شما می رسانند. هدفون ها از لحاظ ساختاری انواع مختلفی دارند اما کارایی آنها تقریبا یکسان می باشد. در ادامه قصد داریم در ارتباط با فشار هدفون بر گوش ها در زمان استفاده صحبت کنیم.

علت فشار هدفون بر گوش ها چیست؟

دلایل مختلفی برای این مسئله وجود دارد‌. این مسئله به خاطر موارد بسیاری صودت می گیرد که عبارتند از:

  • ساختار محکم گوشی و حالت فنری بودن اتصالات که باعث می گردد گوشی محکم به سر متصل شود.
  • اندازه متفاوت سر انسان ها نیز می تواند یکی از دلایل محکم شدن هدفون به سر و در نتیجه فشار به گوش ها شود.
  • استفاده از عینک نیز در بعضی افراد باعث می گردد تا هدفونها به گوش فشار بیاورند.

روش هایی که منجر به فشار کمتر به گوش می شود چیست؟

فشار هدفون بر گوش ها با روش هایی کم می شوند که در این بخش بیان می کنیم. در این مورد بایستی قبل از هر چیز بدانیم که هدفون ها به کدام قسمت از گوش یا سر فشار می آورند.

فشار بر گوش ها با خرابی بالشتک های هدفون

اگر فشار بر روی قسمت غضروفی گوش باشد که ممکن است از خراب شدن بالشتک های هدفون باشد. زیرا هدفون ها به صورت غیر مستقیم و توسط این بالشتک ها با گوش در تماس هستند. اگر این بالشتک ها دچار پارگی یا خرابی شوند باعث بروز این مشکل خواهند گردید. در این مورد بهتر است نسبت به تعویض بالشتک ها اقدام گردد.

فشار حلقه ها بر گوش

ممکن است که حلقه های نگه دارنده باعث گردند که به گوش فشار وارد گردد. در این صورت بهتر است حلقه های اتصال دو گوش هدفون که قابلیت تنظیم نیز دارند را تنظیم نمود. البته بایستی این کار با حوصله و ظرافت خاص انجام پذیرد تا موجب خرابی پایه یا شکستن محل اتصال پایه به گوشی هدفون ها نگردد.

پیشنهاد بی نویز برای خرید : هدفون JBL LIVE 400 BT

فشار حلقه ها

استفاده از عینک

فشار هدفون رو گوشی بر گوش ها دلایل بسیاری دارد. همانگونه که گفته شد ممکن است استفاده از عینک باعث فشار گوشی هدفون بر گوش ها شود می توان این پیشنهاد را داد که لبه بالشتک های موازی با پایه عینک برش داده شود تا به اصطلاح دسته عینک در بالشتک جای گیرد. ولی این امر ممکن است بر کیفیت شنیداری صدا تاثیر منفی بگذارد.

محکم چسپیدن گوشی هدفون به گوش ها

این امر باعث می گردد که به گوش ها فشار بیاید.‌ خوشبختانه با تنظین نمودم حلقه اتصال این مشکل برطرف می گردد. زیرا در طراحی هدفون ها این مسئله در نظر گرفته شده و حلقه اتصال امکان تنظیم و بزرگ و کوچک شدن را به هدفون می دهد.

انتخاب یک هدفون با کیفیت برای کاهش فشار به گوش ها

برای این که در طول مدت استفاده از هدفون دچار مشکل نگردید بهتر است هنگان خریدن هدفون دقت بیشتری نموده و با رعایت یک سری موارد خریدی خوب را انجام دهید. این موارد برای خرید خوب و جلوگیری از فشار هدفون بر گوشها عبارتند از:

  • هدفون هایی را انتخاب کنید که دارای کوسن ها و بالشتک های نرمی باشند و حداقل یک جفت بالشتک اضافه نیز داشته باشند.
  • از لحاظ جنسیت گوشی اطمینان پیدا کنید که جنس گوشی هدفون ها از پلاستیک نرم باشد. زیرا استفاده از پلاستیک خشک نامرغوب علاوه بر اذیت کردن گوش شما ممکن است باعث شکسته شدن گوشی ها و آسیب رسیدن به گوش تان شود.
  • در موقع خرید دقت کنید هدفونی را انتخاب کنید که اندازه سر شما باشد. چرا که اگر کوچک باشد در طولانی مدت ممکن است باعث آزار گوش هایتان گردد.
  • حتما از برند های معروف وبا کیفیت خرید کنید و قبل از خرید در این مورد تحقیقی هرچند جزئی انجام دهید. فریب زیبایی و تعریف فروشنده را نخورید.
  • هدفون های بی نام و نشان و غیر معتبر را نخرید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت بی نویز ما به بررسی فشار هدفون بر گوش ها پرداختیم. اما نکته آخر این که بخاطر حفظ سلامتی خودتان و این که گوش انسان در خطر آسیب قرار نگیرد از هدفون های با کیفیت استفاده کنید. در این راستا شرکت jbl یکی از شرکت های تولید کننده هدفون های کیفیت بالا و دارای استاندارد جهانی است. شما می توانید با مراجعه به نمایندگی های معتبرهدفون مورد نظر خود را خریداری کنید. در کنار خرید کالای خوب و با کیفیت از خدمات پس از فروش و ضمانت نیز بهره مند می شوید. در این راستا شرکت بی نویز به شما مشاوره های بهتر را با متخصصان ارائه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفت =

بستن
مقایسه