وبلاگ

تفاوت هدست دوگوش و تک گوش

تفاوت هدست دوگوش و تک گوش

تجهیزات شنوایی مانند هدفون و هدست، برای استفاده از دستگاه های صوتی می تواند ضرورت باشد. شما در برخی موارد قصد دارید مکالمه ای تلفنی داشته باشید یا به موزیک دلخواه تان گوش دهید.‌ اما بنا به دلایلی مانند قرار گرفتن در مکان شلوغ سر و صدای زیاد مانع از ارتباط خوب و یا شنیدن صدا با وضوح بالا می شود. به همین دلیل استفاده از هدست ها ضروری می باشد. در مقاله پیش رو از بی نویز درمورد این تجهیزات و تفاوت هدست دوگوش و تک گوش توضیحاتی خواهیم داد‌

استفاده از هدست

اگر بخواهیم در مورد هدست تعریفی بکار ببریم می توانیم بگوییم هدست در اصل همان هدفون می باشد که شما علاوه بر شنیدن صدا امکان ارسال صدا را نیز دارید. بر خلاف هدفون که فقط از لحاظ شنیداری می توانید از آن استفاده کنید از هدست می توان به عنوان مکالمه نیز استفاده نمود. لازم به ذکر است که میکروفون هدست ها به گونه ای طراحی شده اند که کاربر می تواند با توجه به نیاز خود فاصله آن را به صورت و بدن خود تنظیم کند. البته تفاوت هدست دوگوش و تک گوش هم می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

انواع هدست

هدست ها به دو دسته کلی باسیم و بی سیم تقسیم بندی می شوند. در نوع باسیم آن اتصال از طریق کابل صورت می گیرد و نوع بی سیم از طریق بلوتوث. از لحاظ ساخت نیز به دونوع تک گوش و دوگوش تقسیم بندی می شوند. در هر دونوع این هدست ها میکروفون هایی نیز تعبیه گردیده است. اما تفاوت هدست دوگوش و تک گوش چیست؟

برای مشاهده و خرید هدفون های پشت گردنی کلیک کنید

هدست دوگوش و تک گوش

منظور از هدست تک گوش آن دسته از هدست هایی ويزه است. طراحی ساخت آنها به گونه ای می باشد که از یک گوشی استفاده می گردد. معمولا از این نوع هدست ها در مواردی استفاده می شود که کاربر به صورت همزمان علاوه بر تماس از طریق صوتی احتیاج به شنیدن صداهای اطراف نیز داشته باشد. مانند کاربری که در کنار دستگاهی نشسته. علاوه بر کنترل دستگاه از طریق هدست بایستی در مورد صدای پیرامون خود نیز حساسیت و آمادگی داشته باشد.

در مورد هدست دوگوش به آن نوع از دستگاه ها گفته می شود که کاربر بایستی تمام ذهنیت و توان خود را بر روی سیستم شنوایی خود قرار دهد. این مدل هدست شامل دو گوشی است و باعث می شود کاربر صداهای اطراف و نویز ها را شنود نکند. این نوع هدست ها برای مراکزی که نوع اتصال صدا مهم می باشد طراحی و ساخته می شوند.

هدست دوگوش و تک گوش

تفاوت هدست دوگوش و تک گوش

همانگونه که از نام این دو نوع تجهیزات پیداست اولین تفاوت آنها در این است که دارای تک گوشی و دوگوشی می باشند.

هدست تک گوش  به صورتی طراحی گردیده که از طریق یک گوش امکان شنود صدا توسط کاربر می باشد و در هنگام تماس کاربر صداهای اطراف خود را نیز به راحتی می شنود. استفاده از این نوع هدست در مواردی که کاربر علاوه بر صدای گوشی بایستی به صدای اطراف نیز توجه داشته باشد مفید می باشد. در استفاده آن، هنگام صحبت کردن و یا گوش دادن، شنیدن صداهای اطراف خود یک عیب محسوب می گردد.

هدست های دوگوش در بررسی تفاوت هدست دوگوش و تک گوش شرایط خود را دارند. همان طور که از اسم آن پیداست در طراحی آن از دوگوشی استفاده شده است. از این وسیله در جاهایی استفاده می شود که کاربر تمام حواس خود را معطوف به صدایی که از طریق  هدفون به گوش می رسد دارد و کاری به صدای اطراف نداشته باشد. معمولا از این نوع هدست ها در استودیوهای ضبط صدا،  خلبان ها در طول پرواز و شغل های حساس نظامی و امنیتی استفاده می گردد.

تفاوت عمده آن با هدست های تک ست تعداد گوشی های آن می باشد. نکته مهم این که کاربر از صداهای اطراف خود در طول مدت کار با این تجهیزات در امان می باشد. تفاوت دیگر دستگاه های هدست دو گوشی نسبت به تک گوش این است که وضوح صدا و یکنواختی دراین نوع هدست ها بالاتر از نوع تک گوش می باشد کاربر صداها را با دقت بیشتر و وضوح بالاتری می شنود. همین امر باعث می گردد که حواس کاربر به اطراف نباشد و دقت بیشتری نسبت به شنود صدا داشته باشد.

سخن آخر

در این مقاله ما به بررسی تفاوت هدست دوگوش و تک گوش پرداختیم. اما نکته آخر این که اگر قصد خرید هدست از هر نوع آن را دارید قبل از خرید تحقیق کنید. به تناسب احتیاج خودتان آن را تهیه کنید. نکته مهم دیگر این که حتما از برند معتبر تهیه و خرید کنید تا هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ خدمات پس از فروش آن اطمینان داشته باشید. ما هدست های شرکت جی بی ال(jbl) را به عنوان یک برند خوب و با کیفیت که دارای نمایندگی های معتبر در چندین شهر بزرگ کشرمان می باشد را به شما معرفی می کنیم تا با آسودگی خیال از کیفیت از آن استفاده و خیالتان از خدمات بعد از فروش نیز راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *