بیس اسپیکر چیست؟

بیس اسپیکر چیست؟ بررسی مزایایی که در کیفیت صدا دارد

آنچه در این مطلب می‌خوانید

اسپیکر ها فقط شامل انواع اسپیکر چمدانی و اسپیکر بیسیم نمی شود. اسپیکر ها که سیستم پخش صوت هستند، در تجهیزات مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اند.

انواع اسپیکر در تلفن، کامپیوت، ماشین، تلویزیون و … وجود دارد. به همین جهت است که آشنایی با خصوصیات اسپیکر، به شناخت بهتر تجهیزات زیادی کمک می کند.

یکی از تنظیمات پخش صدا از اسپیکر، بیس Bass نام دارد. برای شناخت این تنظیمات ابتدا باید با فرکانس محدوده شنوایی انسان آشنا شویم. انسان تمام صدا های موجود در محیط را نمی تواند بشنود و صرفا صدا هایی را می شنود که در محدود فرکانس شنوایی مجاز انسان ها باشد.

محدوده مجاز شنوایی انسان، 20 الی 20 هزار هرتز می باشد. پخش کننده های موسیقی برای پخش در یک محدوده فرکانس شنوایی صدا تولید می کنند.

سیستم های صوتی با کیفیت تمام محدوده شنوایی یعنی 20 الی 20 هزار هرتز را پشتیبانی می کنند. برخی دیگر از دستگاه ها نیز امکان پخش صدا کم تر از 20 هرتز و بیش تر از 20 هزار هرتز را دارند.

حال که با مفاهیم فرکانس های شنوایی آشنا شدیم، می توانیم مفهوم تنظیمات بیس را درک کنیم. بیس محدوده صدا هایی را کنترل می کنند که در محدوده پایینی فرکانس مجاز صدا برای انسان می باشد.

بیس اسپیکر (توضیح و بررسی)

بیس اسپیکر غالبا به ساب ووفر هایی گفته می شود که در کنار اسپیکر های اصلی قرار داده می شود تا حجم صدای بیشتری تولید شود. بیس ها همانطور که گفتیم مربوط به صدا های زیرین محدوده شنوایی می شوند.

در واقع با بیس صدای موسیقی حجیم تر می شود. تنظیمات تریبل، نقطه مقابل تنظیمات بیس است که محدوده بالایی فرکانس های مجاز را پوشش می دهد.

با بیس حجم صدا موسیقی افزایش می یابد و با تریبل امکان وضوح بیشتر صحبت ها و متن خواننده مهیا می شود.

به طور کلی بیس اسپیکر یا همان ساب، دستگاه هایی هستند که در جهت تولید صدا های بیس و زیر بیس به کار گرفته می شود.

دلیل پر طرفدار بودن انواع بیس اسپیکر، به موجب این است که اسپیکر های معمولی موجود در بازار عموما توان مناسبی برای پخش صدا های بیس ندارند. به همین جهت با کمک یک ساب می توان به حجم صدایی فوق العاده رسید.

امروزه به موجب کاربرد بالای ساب ووفر ها، شرکت های تجهیزات صوتی زیادی در راستای تولید محصولی با کیفیت اقدام کرده اند.

به همین جهت گزینه های خرید این محصولات زیاد است و برای انتخابی مناسب، باید انواع محصولات موجود در بازار را مورد بررسی قرار داد.

اگر قصد خرید پارتی باکس را دارید، با قرار دادن یک ساب ووفر می توانید حجم صدایی بی نظیر دریافت نمایید.

ساب مناسب سینمای خانگی

یکی از انواع پر طرفدار ساب ها، ساب های مناسب سینمای خانگی است. فیلم و سریال دیدن در شرایط مختلف حس و حال متنوعی دارد.

اگر تا بحال تجربه پخش موسیقی و یا فیلم با ساب ووفر را نداشته اید، با یک بار استفاده متوجه کاربرد بالا و حس و حال منحصر بفرد آن خواهید شد. به کمک بیس اسپیکر در سینمای خانگی می توان با محیط موسیقی و فیلم همگام شد و عمیقا آن را درک کرد.

به کمک ساب ووفر در سینمای خانگی، پخش صدا ها به صورت تمام جانبه انجام می شود. به موجب آن تمام محیط اتاق یا خانه امواج صدا را متوجه خواهید شد. نحوه قرارگیری ساب ها و همچنین دکوراسیون منزل می تواند در کیفیت صدا و درک امواج تاثیر گذار باشد.

بررسی بیس اسپیکر اتومبیل

یکی از انواع بیس اسپیکر هایی که از گذشته مورد استفاده قرار می گرفت، بیس اسپیکر های مخصوص اتومبیل است. اگر خودتان تجربه پخش صدا از ساب داخل خودرو را نداشته اید، قطعا برای تان پیش آمده که کنار خودرویی دیگر قرار گرفته اید و با صدای موسیقی آن، شیشه های ماشین شما می لرزد! ساب ووفر با کیفیت اتومبیل حس و حالی منحصر بفرد و تجربه ای شگفت انگیز از موسیقی برای کاربر به ارمغان می آورد.

با بی نویز بهتر میشه شنید

فروشگاه آنلاین بی نویز به ارائه انواع تجهیزات صوتی از جمله هدفون پشت گردنی، هدفون بیسیم و انواع اسپیکر می پردازد. اگر قصد خرید اسپیکر ارزان یا خرید هدفون رو گوشی را دارید، توصیه می شود حتما مدل های موجود در فروشگاه بی نویز را بررسی و با ثبت سفارش آن ها را درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

بستن
مقایسه
خانه
0 محصول سبد خرید