زمزمه ساب ووفر

چگونه صدای زمزمه ساب ووفر را از بین ببریم

آنچه در این مطلب می‌خوانید

سیستم ها و تجهیزات صوتی گوناگون، امروزه از جمله پر مخاطب ترین سیستم های الکترونیکی محسوب می شوند. به همین جهت کمپانی های گوناگون و مطرحی در زمینه تولید و عرضه این تجهیزات رقابت دارند. رقابت بالای میان این شرکت ها موجب شده تا همواره با سیستم های پیشرفته و با کیفیت بالا مواجه باشیم.

ساب ووفر ها در واقع همان دستگاه بیس می باشند که در سیستم های صوتی کاربرد بسیار بالایی دارند. اگر بخواهیم تخصصی تر به موضوع نگاه کنیم، بیس Bass به فرکانس های پایین محدوده شنوایی انسان گفته می شود و ساب ووفر ها به پخش این دسته از فرکانس های صدا می پردازند.

به کارگیری یک ساب ووفر در کنار اسپیکر ها می تواند کیفیت پخش صدا را دو چندان کند. اما ساب ووفر ها مانند دیگر تجهیزات صوتی می توانند دچار مشکل شوند و روند پخش صدا را با اختلال مواجه سازند. از جمله مشکلاتی که ممکن است ساب ووفر دچار آن شود، پخش صدای زمزمه از آن است. در واقع زمانی که ساب ووفر دیگر بیس سنگین و با کیفیت ندارد، صدای آن را می توان به صدای زمزمه سگ تشبیه کرد.

زمانی که ساب ووفر دیگر باس سنگینی پخش نکند و صدای زمزمه مانند ارائه دهد، دیگر کارایی مناسبش را ندارد. عموما دارندگان ساب ووفر در این وضعیت احساس نگرانی می کنند و تصور دارند که ساب ووفر به طور کلی کارایی خود را از دست داده است. اما این تصوری اشتباه است. چرا که در بسیاری مواقع می توان این مشکل را با تعمیر بر طرف کرد. البته به منظور تعمیر این مشکل ابتدا باید علت بروز آن را متوجه شد.

در ادامه به بررسی علل مختلف بروز صدای زمزمه در ساب ووفر و راه حل های آن می پردازیم. همراه با بی نویز بمانید.

چرا ساب ووفر صدای زمزمه می دهد؟

هنگامی که دیگر ساب ووفر آن صدای سنگین و قدرتمند را نداشته باشد، صدایش مشابه صدای زمزمه می شود. علت صدای زمزمه در ساب ووفر می تواند متفاوت باشد. به همین جهت سه مدل خرابی مختلف ساب ووفر را مورد بررسی قرار داده ایم.

صدای زمزمه در این دستگاه ها می تواند در حالات مختلفی بروز کند. در یکی از این حالات، صدای زمزمه بسیار آرام بوده و با بیشتر کردن صدا نیز صدای زمزمه افزایش نمی یابد.

در حالت دیگر زمزمه صدای ساب وضوح کاملی دارد و شدت آن نیز به میزان صدای ساب ووفر وابسته است.

حالت سوم پخش صدای زمزمه در ساب ووفر، صدای زمزمه به گوش می رسد، ولی این صدا به طور کاملا مستقل از صدا می باشد.

علت صدای زمزمه در حالات مختلف

همانطور که گفته شد علت پخش صدای زمزمه در حالات مختلف متفاوت است. در واقع برای این منظور نوع زمزمه و وضعیت آن در حالات مختلف صدا را باید بررسی کرد.

در حالت اول همانطور که گفتیم صدای زمزمه به شدت آرام بوده و حتی زمانی که صدا را بیشتر می کنیم، زمزمه بیشتر نخواهد شد. علت بروز این مشکل عموما خود ساب ووفر است. بروز این مشکل می تواند در اثر منبع تغذیه نامناسب در ساب ووفر باشد.

حالت دوم خرابی ساب ووفر با پخش صدای زمزمه، صدای زمزمه آن با شدت صدا هماهنگ است. در واقع در این حالت زمانی که صدا را بیشتر کنیم، صدای زمزمه نیز بیشتر می شود. این مشکل ممکن است به چند علت بروز کند. از جمله علل بروز مشکل این حالت، بروز اخلال در شبکه می باشد. وضعیت نامناسب کابل ساب ووفر نیز می تواند موجب این مشکل شود. در برخی حالات نیز کابل اصلی ساب منبع این صدا می باشد.

حالت آخر این مشکل زمانی است که صدا مستقل از زمزمه است. این مشکل عموما از حلقه زمزمه نشات می گیرد. در این حالت حلقه زمزمه توسط مقاومت ها از پریز برق به دستگاه منبع به ساب ایجاد می گردد. به موجب این حالت، صدایی بند در بخش انتهایی به وجود خواهد آمد.

بی نویز

با خرید سیستم های صوتی با کیفیت می توان از بروز مشکلات مختلف در این سیستم ها جلوگیری کرد. بی نویز انواع تجهیزات صوتی مختلف را از برند های مطرح دنیا عرضه و به فروش می رساند. در بی نویز شما می توانید اقدام به خرید هدفون بیسیم ، خرید اسپیکر پارتی و دیگر تجهیزات صوتی پر کاربرد بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

بستن
مقایسه
خانه
0 محصول سبد خرید