همه چیز درباره ایرپد هدفون

همه چیز درباره ایرپد هدفون

آنچه در این مطلب می‌خوانید

امروزه برای اینکه بتوانید در مواقع و موارد مختلفی که پیش می آید صدای پخش شده از پخش کننده صوتی را بهتر بشنوید از دستگاهی به نام هدفون و یا هندزفری استفاده می گردد. خود این وسایل ( هندزفری و هدفون) نیز خود دارای تجهیزاتی هستند که در کیفیت بهتر صدا تاثیر کذار هستند. یکی از این قطعات ظریف که در هندزفری و هدفون استفاده می گردد ایرپد یا بالشتک می باشد. در مقاله پیش رو از وب سایت بی نویز در مورد ایرپد هدفون توضیحاتی خواهیم داد.

هندزفری و هدفون چیست؟

قبل از ورود به مقاله بهتر است در مورد هندزفری و هدفون توضیحات مختصری بدهیم:

هدفون

هدفون به تجهیزاتی گفته می شود که بر روی گوش قرار می گیرد. دارای دو گوشی چپ و راست می باشد. توسط قطعه ای فلری یا پلاستیک مانند به هم متصل هستند و بر روی سر یا پشت سر قرار می گیرند. دو قسمت گوشی آن بر روی دو گوش قرار می گیرد. موسیقی پخش شده از دستگاه مرکز پخش موسیقی را به گوش شما می رساند.

هندزفری

این تجهیزات از هدفون کوچکتر بوده و در داخل گوش قرار می گیرد. از هدفون کوچکتر بوده و ظریف تر می باشد. اما از لحاظ کارایی با هدفون فرقی ندارد. هر دو وظیفه پخش صدا را دارند. البته لازم به ذکر است که هدفون و هندزفری در دو نوع باسیم و بی سیم تولید می گردد که هر کدام کارایی خاص خود را دارند.

ایرپد چیست؟

ایرپد قطعه کوچک از جنس اسفنج و یا پلاستیک نرم می باشد که بر روی گوشی های هندزفری و یا هدفون نصب می گردد و کیفیت صدا را بهتر نموده. ضمن این که از دریافت نویز های اضافه و صداهای خارجی جلوگیری می کند. این تجهیزات در انواع و اقسام مختلفی تولید می گردند. اما در کل به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

ایرپد هدفون

همانگونه که می دانیم هدفون پشت گردنی برای برای شنیدن صدای با کیفیت بهتر استفاده می شود. ضمن این که خود این دستگاه به محافظت در برابر سر و صدای اضافی احتیاج دارد که این پد (بالشتک) به محافظت از دستگاه در برابر سر و صدای اضافی کمک می کند. در مورد پد گوش برای هدفون بایستی بگوئیم که خود کارخانه های سازنده هدفون اقدام به ساخت این پدها و نصب بر روی هدفون ها می کند. این مدل ها انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

ایرپد اسفنجی

این نوع ایرپد از یک نوع اسفنج نرم و انعطاف پذیر تهیه می گردد که بر روی قسمت پلاستیکی نصب می گردد و باعث می شود صدای پخش شده از هدفون کیفیت بهتری داشته و صداهای پیرامون نیز حذف یا ضعیف شوند.

ایرپد اسفنجی

ایرپد هدفون پارچه ای

این ایرپد ها از چنس پارچه ظریف و نرم هستند. معمولا از جنس مخمل بوده که به صورت بالشتک و داخل آن از پنبه یا اسفنج پرمی گردد.

ایرپد چرمی

این نوع ایرپد مانند نوع پارچه ای اما از جنس چرم مصنوعی یا طبیعی درست می شود که همان کارایی نوع پارچه ای را دارا می باشد.

ایرپد هدفون ژلاتینی

این مدل ایرپد هدفون از جنس پلاستیک نرم و ژلاتین مانند بوده که بر روی قسمت پلاستیکی گوشی هدفون نصب می گردد. باعث شنیده شدن بهتر صدای پخش شده از هدفون می شود.

پدهای مخصوص هنذفری

این پد ها نیز کوچ و بیشتر از دو نوع جنس تهیه می شوند: از جنس اسفنج نرم که بر روی قسمت گوشی نصب می گردد و باعث بهتر شنیده شدن صدا و آسیب نرسیدن به قسمت داخلی گوش به خاطر پلاستیکی بودن هنذفری می شود. نوع ژلاتینی که از جنس پلاستیک نرم و ژلاتین مانند ساخته شده که بر روی قسمت گوشی هندزفری نصب می گردد و باعث شنیده شدن بهتر صدا خواهد شد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت بی نویز ما به بررسی ایرپد هدفون پرداخته ایم. اما نکته مهم و آخر این که تمامی این نوع ایرپد های هدفون قابل تعویض می باشند. اگر پدهای بالشتکی هدفون ها دچار خرابی و پارگی شدند و نتوانستید در بازار آن را پیدا کنید با کمی حوصله خودتان می توانید مشابه آن را درست کنید. ضمن این که به یاد داشته باشید استفاده بیش از حد هدفون و هندزفری ممکن است به گوش شما آسیب برساند. اگر در این زمینه دچار مشکل شدید می توانید با کارشناسان ما در بی نویز در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

بستن
مقایسه
خانه
0 محصول سبد خرید