وبلاگ

اسپیکر اجرای زنده چیست؟

اسپیکر اجرای زنده چیست؟

امروزه اسپیکر ها در هر زمینه کاربرد داشته و نقش زیادی در زندگی افراد ایفا می کنند. این ابزار در هر زمینه کاربرد مخصوص به خود را دارند. در مقاله پیش رو از بی نویز ابتدا تعریفی از اسپیکر خواهیم داشت. در ادامه در مورد اسپیکر اجرای زنده توضیحاتی خواهیم داد.

مفهوم اسپیکر اجرای زنده

اسپیکر یا بلندگو دستگاهی است که سیگنال های الکتریکی تقویت شده توسط تقویت کننده را تبدیل به ارتعاشات هوا می کند. به گونه ای که توسط انسان از فاصله ای دور قابل شنیدن می شود. اسپیکرها در اندازه های مختلف و انواع مدل ها با قدرتهای متفاوت تولید می شوند. کار اسپیکر ها ارائه صدای خروجی صوتی است که به وسیله انسان یا شنونده قابل شنیدن است. برخی از انواع اسپیکر ها به گونه ای طراحی می شوند که امکان تولید صدای استریو را دارند. این بدین معنی است که اسپیکر های چپ و راست صدا را در دو کانال کاملا جداگانه انتقال می دهند که استفاده از دو بلندگو باعث می گردد صدا طبیعی تر به نظر برسد.

خرید اسپیکر اجرای زنده

قطعات موسیقی دارای فرکانس های صوتی مختلفی است. به همین دلیل باید با استفاده از یک وسیله مناسب برای پخش موسیقی اقدام کرد. در حقیقت باید به گونه ای باشد که تغییری در کیفیت صدای موسیقی پدید نیاید. از این رو باید در نظر داشت که برای شنیدن یک موسیقی خوب تنها خود موسیقی کفایت نمی کند. باید دستگاهی هم موجود باشد که این موسیقی را با کیفیت بالایی پخش کند. از این رو نیاز به اسپیکر اجرای زنده می باشد.

اسپیکر های پخش زنده نمونه هایی با کیفیت هستند که در اجرای کنسرت ها و سخنرانی ها به کار گرفته می شوند. شاید متوجه شده باشید که در کنسرت ها و سخنرانی ها اجرا کننده برنامه نیاز مبرمی دارد که نتیجه کامل و واضحی از خروجی کار خود داشته باشد تا بتواند نتیجه کار را به خوبی کنترل کند.‌ دقیقا به همین دلیل حساسیت اسپیکر اجرای زنده مشخص می شود. شرکت جی بی ال (jbl) در همین راست اسپیکر هایی را تولید و عرضه نموده که پاسخگوی خوبی به نیاز شما در این زمینه می باشد.  در ادامه در مورد این اسپیکر ها و مشخصات آن توضیح خواهیم داد.

اسپیکر اجرای زنده

اسپیکر اجرای زنده مدل EON615

همان طور که گفتیم اسپیکر ها انواع مختلفی دارند. اما اسپیکر های شرکت جی بی ال ویژگی های خاص خود را دارد. یکی از جدید ترین و بهترین مدل ها را در این بخش معرفی می کنیم. این مدل اسپیکر شرکت جی بی ال (jbl) چیزی فراتر از یک محصول عادی بوده و مهندسین این کمپانی ایده های جدیدشان را در ساخت این اسپیکر پیاده کرده اند. این اسپیکر بر اساس تکنولوژی پیشرفته و جدید (waveguide) که مختص خود شرکت jbl می باشد طراحی شده است. این مدل اسپیکر پخش زنده قابلیت کنترل وایرلس از طریق بلوتوث را نیز دارد.

اسپیکر اجرای زنده مدل EONG2

از دیگر مدل های اسپیکر اجرای زنده تولید شده در شرکت jbl اسپیکر مدل EONG2 می باشد. این اسپیکر برای اجرای زنده دارای قدرت بسیار بالایی است. ضمن این که جابجایی راحتی دارد. سیستم این مدل اسپیکر jbl به گونه ای طراحی گردیده که می توانید به صورت زنجیر وار از چند تای آن استفاده کنید. این نوع اسپیکر پارتی در کنسرت های بزرگ کارایی خوبی داشته و صدایی موزون و هماهنگ را تحویل شنونده می دهند.

اسپیکر های اجرای زنده شرکت jbl مدل های مختلفی دارند که با حضور در سایت رسمی این شرکت می توانید تحقیقی دقیق را انجام دهید تا بر مبنای خواسته خود نوع و مدل آن را انتخاب کنید. ضمن این که می توانید از راهنمایی متخصصان ما در بی نویز برای این امر در هنگام خرید محصولات شرکت JBL استفاده کنید. نکته پایانی و مهم این که این تجهیزات و دیگر تجهیزات تولیدی شرکت jbl را از نمایندگی های رسمی خریداری کنید. ضمن برخورداری از ضمانت و خدمات پس از فروش از خرید کالای مطمئن و با کیفیت بهره مند گردید.

سخن آخر

اسپیکر ها در دنیای فناوری امروز کاربرد های بسیار زیادی دارند. در این مقاله از وب سایت بی نویز ما به بررسی اسپیکر اجرای زنده پرداخته ایم. در عین حال چند مدل جذاب از اسپیکر های Jbl را هم معرفی نموده ایم. اگر تمایل به خرید مدل های مختلف دارید می توانید با کارشناسان زبده ما در بی نویز همراه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *