تفاوت بین هدفون هدست و هندزفری

تفاوت بین هدفون هدست و هندزفری

آنچه در این مطلب می‌خوانید

هدفون، هدست و هندزفری تجهیزاتی هستند که در عین کوچکی و ظرافت تسهیل کننده ارتباطات شنیداری هستند. اما با وجود عملکرد یکسان تفاوت های عمده ای با یکدیگر دارند. این تفاوت ها به گونه ای است که می توان هر یک از آنها را وسیله ای متمایز شناخت. در مقاله پیش رو ضمن معرفی هر کدام از این وسیله ها به تفاوت بین هدفون، هدست و هندزفری نیز خواهیم پرداخت.

تفاوت هدفون با هندزفری

هدفون ( Headphone ) از دو بلندگوی متصل شده به هم توسط یک سیم تشکیل گردیده است و توانایی انتقال صوت را دارد. این هدفون ها سیگنال های الکتریکی تولید شده توسط تلفن همراه یا هر دستگاه دیگری را به صدا تبدیل می کنند.

تفاوت هدست با هدفون

این وسیله نیز از خانواده هدفون می باشد و در واقع هدست نوعی هدفون است که به یک میکروفون مجهز شده است. هدست ها کاربرد های گوناگونی دارند. به عنوان مثال در مراکز مخابراتی، یا شرکت های خدماتی پشتیبانی که نیاز به پاسخ گویی باشد از این ابزار استفاده می شود. بر خلاف هدفون از طریق هدست گیمینگ و به واسطه داشتن میکروفون می توان ارتباطی دوطرفه برقرار نمود. با این تعاریف می توان بهتر از قبل تفاوت بین هدفون، هدست و هندزفری را دانست.

تفاوت هندزفری با هدست

هندزفری درحقیقت نوعی هدست می باشد که برای موبایل و پخش کننده های صدا مناسب می باشد. با استفاده از آن دیگر نیازی به دست گرفتن گوشی در هنگام رانندگی یا ورزش نیست. در ضمن به کمک آن امواج مضر گوشی به فرد آسیب نمی رساند.

تفاوت این سه به شرح زیر می باشد:

از هدفون رو گوشی فقط می توانید برای گوش صدا از یک منبع صوتی استفاده کنید. نسبت به هنذ فری و هدست دارای گوشی بزرگتری بوده و کاملا گوش را پوشش می دهد. اتصال هدفون به منبع صدا به دو صورت بی سیم و با هدفون سیم دار امکان پذیر می باشد. تفاوت هدست با هدفون فقط در داشتن یک میکروفون اضافه می باشد. میکروفون قرار داده شده در هدست از لحاظ راحتی استفاده نیز توسعه پیدا کرده است. بدین معنی که میکروفون حالت حرکتی پیدا نموده و شخص استفاده کننده با توجه به نیاز خود می تواند آن را به دهان خود نزدیک یا دور نماید. این گزینه ها ارائه دهنده تفاوت بین هدفون، هدست و هندزفری می باشد.

تفاوت هدفون هدست

در هدست های نوع جدید تر طراحی آن ها به گونه ای است که می توان مستقیم به کامپیوتر و یا تلفن وصل گردد. در واقع دلیل اصلی این که گوشی هدست کوچکتر می باشد این است که این وسیله اغلب در مراکز تماس مورد استفاده قرار می گیرد. چون این مراکز محیط های شلوغی هستند، هر چه گوش با بلند گوی بزرگتری پوشیده شود فرد بلندتر صحبت می کند. همین امر سبب می گردد محیط شلوغ تر به نظر برسد. به همین دلیل است که هدست ها معمولا دارای گوشی  کوچکتری هستند. برای مراکز تماس توصیه می شود هدست های تک گوشی استفاده گردد. اما در هدفون ها این مسئله وجود ندارد و استفاده کردن در مراکز آموزشی به خاطر نوع هدفون نیازی به توجه محیط اطراف نیست. گوشی را بزرگتر درست می کنند تا برای شنیدن صدای پخش شده از مرکز صدا به مشکلی برخورد نکند.

تفاوت بین هدفون، هدست و هندزفری در دیدگاه دیگر

هندفون یا هندزفری به عنوان گوشی داخل گوش شناخته می شوند. هندزفری در اندازه کوچکتر از دو نوع دیگر ساخته می شود. به صورت کامل در داخل گوش قرار می گیرد. برای شنیدن و متصل شدن به تلفن همراه بهتر از دو نوع دیگر می باشد. هندزفری ها برخلاف هدفون و هدست روی سر قرار نگرفته و بیشتر حالت گردن آویز دارند. گوشی آن به راحتی داخل گوش فرد قرار می گیرد و به دلیل کوچکی و سادگی ان برای استفاده روزانه مناسب تر از دو نوع دیگر می باشد. اما از عیوب اصلی هنذفری این است که بر خلاف هدفون و هدست گوشی آن به صورت کامل داخل گوش قرارگرفته و استفاده طولانی مدت از آن به شنوایی آسیب می رساند. در صورتی که هدفون ها و هدست ها به علت این که قسمت بیرونی گوش را پوشش می دهند آسیب خیلی کمتری به شنوایی می رسانند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت بی نویز ما به بررسی تفاوت بین هدفون، هدست و هندزفری پرداخته ایم. اما نکته آخر این که استفاده بیش از اندازه از هر سه نوع این تجهیزات ممکن است مشکلاتی را برای گوش شما فراهم کند. بهتر است که در استفاده از این تجهیزات دقت نموده و در صورتی که مجبور به استفاده طولانی مدت از آن هستید حتما با صدای کم و ملایم گوش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

بستن
مقایسه
خانه
0 محصول سبد خرید