وبلاگ

انواع مدل های هندزفری و هدفون از نظر فرم و استایل

انواع مدل های هندزفری و هدفون از نظر فرم و استایل

در سال های اخیر برای بهتر شنیده شدن موزیک و یا هر نوع اصوات دیگر منابع صوتی سیستم های شنوایی متعددی وارد بازار گردیده. هر روز نوع جدیدتری از آنها نیز تولید می شوند. هندزفری و هدفون دو نوع از این تجهیزات هستند که امروزه استفاده بسیار زیادی در جامعه دارند. در نوشته پیش رو از وب سایت بی نویز در مورد انواع مدل های هندزفری و هدفون از نظر فرم و استایل توضیحاتی خواهیم داد. امیدواریم که مورد استفاده واقع گردد. برای خرید هدفون بی سیم ارزان قیمت می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هندزفری چیست و نسبت به هدفون چه فرق های دارد ؟

در ابتدای راه به بررسی هندزفری می پردازیم. هندزفری(Handsfree) از دو واژه مجزای( hands ) یعنی دست و ( free ) یعنی آزاد تشکیل شده است. هندزفری یعنی دست های آزاد. و این می تواند بدین معنی می باشد که شما از وسیله ای استفاده می کنید که احتیاج به استفاده از دست ندارید. به طور علمی هندزفری قابلیتی است که به شما اجازه می دهد بدون استفاده از دست های تان با یک وسیله کار کنید.

البته این نکته لازم به ذکر است که هندزفری لزوما دستگاهی نیست که شما بر روی گوش تان قرار می دهید و یک مکالمه را انجام داده و یا صدایی را گوش می دهید. در واقع هندزفری نوعی هدست می باشد. هندز فری در کلیت در دو نوع با سیم و بدون سیم و در مدل ها و استایل های مختلف تولید و عرضه می گردد. در ادامه توضیحاتی در مورد مدل های هندزفری های در استایل با سیم و بی سیم خواهیم داد. در حقیقت به بررسی انواع مدل های هندزفری و هدفون از نظر فرم و استایل می پردازیم.

مزایای هندزفری سیمی

هندزفری ها مدل های مختلفی دارند که بر مبنای این مدل ها می توان مزایایی را برای هر کدام در نظر گرفت. در این بخش می خواهیم به بررسی مدل سیمی و مزیت های آن بپردازیم.

مزایای هندزفری سیمی

مزایای این مدل هندزفری ها عبارتند از:

  • کیفیت بالای هندزفری ها و ایرپاد های نرم آن به قسمت داخلی گوش آسیبی نمی رساند.
  • دارای رنگ بندی های زیبا و می توانید رنگ و استایل زیبایی را انتخاب کنید.
  • انتقال کیفیت صدای بالا و دارای درایور صوتی و سیستم پردازشی قوی هستند.
  • در مدل های سیمی تاخیر انتقال صوتی ندارند. البته نوع بلوتوثی آن تاخیر صوتی دارند.
  • دارای شکل ها، مدل ها و استایل های مختلفی هستند.
  • نوع طراحی گوشی آنها به گونه ای است که از داخل گوش نمی افتند.

در ادامه برای بررسی انواع مدل های هندزفری و هدفون از نظر فرم و استایل، هدفون ها را پردازش می کنیم.

کارای هدفون نسبت به هندز‌فری

در این بخش از مقاله می خواهیم با یکی از سیستم های جذاب در زمینه صوت آشنا شویم. البته سیستمی که تقریبا همه ما با آن ها آشنایی داریم. هدفون (Headphone) یا به اصطلاح دو گوشی از دو بلندگوی کوچک که بر روی گوش کاربر قرار می گیرد تشکیل شده است. از طرف دیگر به یک مولد صوت مثلا تقویت کننده صدا، رادیو یا پخش کننده صدا متصل می شود. هدفون های رو گوشی با نام هدفون فول سایز، هدفون دایره ای و هدفون بالای گوش نیز شناخته می شوند. از مزیت هدفون های رو گوشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استایل فوق العاده ای دارند. به راحتی روی گوش قرار می گیرند و مانند هندزفری ها به گوش آسیبی نمی رسانند.
  • طراحی مقاوم دارند به خاطر همین لرزشی نداشته و تکان نمی خورند و حتی هنگام دویدن هم مشکلی ایجاد نمی کنند.
  • امکان تعمیر پذیری بالایی دارند و در صورت خراب شدن به راحتی قابل تعمیر هستند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت بی نویز ما به بررسی انواع مدل های هندزفری و هدفون از نظر فرم و استایل پرداختیم. در این راستا نکات دقیقی را بررسی کردیم. اما نکته آخر این که استفاده از هندزفری و هدفون بستگی به احتیاج شما دارد. مسلما کارایی هر نوع و مدل با یکدیگر متفاوت می باشد. به عنوان مثال استفاده از هندزفری بیشتر مناسب دانشجویان و محصلین می باشد و یا استفاده از هدفون برای شنیدن موزیک کارایی بیشتری دارد. اما در کل انتخاب بین این دو( هدفون یا هندزفری) بستگی به سلیقه و انتخاب فرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *