وبلاگ

بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوای گوش

بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوای گوش

هدفون ها تجهیزاتی هستند که برای شنوایی بهتر از آنها استفاده می شود. اما نوع این هدفون ها در استفاده خوب و کم ضرر برای گوش بسیار مهم است.‌ کاربر برای استفاده بهتر با خطر کمتر از این هدفون ها بایستی سعی کند که نوع استاندارد وخوبی را انتخاب کند که آسیب کمتری به گوش و شنوایی بزند. بخاطر همین بایستی انتخابی دقیق داشته باشیم. در مقاله پیش رو از وب یایت بی نویز به موضوع بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوایی گوش خواهیم پرداخت و در مورد آن توضیحات مختصری خواهیم داد.

هدفون ها و استفاده از آنها

به صورت خلاصه در تعریف هدفون ها می توانیم بگوئیم که هدفون ها از دو بلندگوی ساده تشکیل شده اند که به هم متصل شده و در بالای سر قرار می گیرند. هدفون ها به گونه ای طراحی گردیده اند که به روی گوش ها قرار می گیرند و تجربه شنیداری خصوصی را برای افراد فراهم می کنند.

هدفون ها انواع مختلفی دارند که در ادامه درمورد بر خی از انواع هدفون ها توضیحاتی خواهیم داد. در واقع هدست ها و هندزفری نیز از خانواده هدفون ها محسوب می گردند و به‌ نوعی هدفون ها را پیشکسوت این دسته تجهیزات به حساب می آورند.کیفیت صدای رسیده از مرکز صدا به وسیله هدفون ها بهتر می باشد. در حقیقت از صداهای مزاحم اطراف دیگر خبری نیست. همچنین هدفون های رو گوشی نوعی عایق صدا نیز محسوب گردیده اند‌. پشت آن نیز به نویز صدا را به حداقل می رساند.

بهترین هدفون ها برای گوش

ما دو دسته اساسی از هدفون ها داریم که برای افراد ارائه می شوند. این موارد عبارتند از:

  • هدفون های پخش صوت
  • هدفون های گوش گیر

مدل هدفون های پخش صوت از نوع هدفون هایی هستند که با استفاده از آنها به صدای پخش شده از منبع صدا مانند موسیقی گوش می دهیم. مانند هدفون های باز که اغلب دارای ایرکاپ های سوراخ داری هستند که به معنی خروج برخی صداها هستند و این سیستم باعث می گردد از قدرت صدای پخش شده به سمت گوش کاسته و خطر کمتری برای شنوایی داشته باشد. از این رو در گروه بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوایی گوش قرار می گیرند.

بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوایی

برخی از مدل های هدفون های جدید دارای ایزولیشن صوتی خوب خروجی صدا هستند. در واقع این مفهوم را می رساند که می توانید به کنترل بهتری از صدا برسید. زیرا نویز پس زمینه به صورت خودکار شدت کمتری پیدا می کند. به این مدل هدفون ها (نویز کنسلینگ. Bose Quitcomfort. 45) می گویند. به این معنی که میزان صدا را بهتر می توانید کنترل کنید. این ایرها همانند ایرفون دارای ایزولیشن صوتی خارجی خوبی هستند. این هدفون ها انتخاب مطمئنی هستند. با این شرط که سطح صدا را در حجم مناسبش نگه دارید. البته اگر از این هدفون ها اگر به روش اشتباه استفاده کنید آسیبی به گوش ها خواهد رسید.

البته هدفون های مدل بالا و‌ با کیفیت تحت آزمایش ها و تست های گوناگونی قرار خواهند گرفت. برای این که در دسته بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوایی گوش باشند، بسیار آزمایش می شوند.‌ در حقیقت از مقررات و استاندارد سختی پیروی می کنند. اما در مورد برند های ارزان قیمت این مسئله صدق نمی کند. بنابراین استفاده از این نوع هدفون ها ممکن است آسیب پذیر بوده و به گوش آسیب جدی برساند.

استفاده از سمعک به عنوان بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوای گوش

در مورد افرادی که کم شنوایی دارند و سمعک استفاده می کنند نکات جالبی خواهیم داشت. بسیاری از سمعک های جدید می توانند شرایط پخش کننده های موسیقی، رادیو و تلوزیون را همزمان داشته باشند و به طور یکسان صدا را مستقیما به سمعک شما منتقل کنند. این نوع جریان همیشه بهبود کم شنوایی شما را منعکس می کنند. بنابراین تجربه گوش دادن مطلوبی را بوجود می آورد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت بی نویز ما به بررسی شرایط بهترین هدفون ها برای ایمنی شنوایی گوش پرداختیم. اما نکته آخر این که برای این که به گوش شما آسیبی وارد نشود بهتر است از هدفون های نوع استاندارد و باکیفیت استفاده گردد. از استفاده از هدفون های ارزان و بی نام و نشان جدا خودداری کنید. اگر در زمینه سلامت شنوایی خود مشکلاتی را احساس می کنید باید در این زمینه اقدام نمایید. شما می توانید تست شنوایی را در زمان هایی خاص انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *