استفاده از هدفون در دوران کرونا

استفاده از هدفون در دوران کرونا

آنچه در این مطلب می‌خوانید

بیماری کرونا یا ( Covid 19 )بیماری خطرناکی است که این روزها در تمامی دنیا و کشور ما هم شیوع پیدا کرده است. این ویروس از طریق مجاری تنفسی، بینی و دهان وارد بدن می شود. همچنین یکی از راه هایی که متخصصان و پزشکان برای جلوگیری از شیوع کرونا جلوگیری می کند بهداشت دستها و شستشوی مداوم آنها می باشد. چرا که یکی از راه های انتقال از طریق سطوح می باشد.‌ در ادامه و در این مقاله از وب سایت بی نویز در مورد استفاده از هدفون در دوران کرونا و امکان انتقال بیماری از این طریق توضیحاتی خواهیم داد.

انتقال ویروس کرونا از طریق لوازم

گوشی و لوازم دیجیتال دیگر مانند ساعت، هندزفری، هدفون، تبلت، پاور بانک، شارژر و دیگر این لوازم در صورت عدم احتیاط و استفاده ناصحیح می توانند ناقل ویروس کرونا گردند. اگر این لوازم توسط افراد آلوده به ویروس لمس گردند امکان انتقال ویروس به سطح این لوازم وجود دارد. اگر بعد از لمس کردن دست تان را به دهان و یا بینی خود بزنید احتمال ابتلا به این ویروس وجود ندارد. اما راه هایی وجود دارد که می توان از این خطرات جلوگیری نمود و امکان انتقال ویروس از این طریق را به حداقل ممکن رساند. در ادامه پیرامون آن توضیحاتی خواهیم داد. می خواهیم روند و شرایط استفاده از هدفون پشت گردنی در دوران کرونا را بدانیم.

استفاده از هدفون در دوران کرونا بدون انتقال بیماری

راههایی برای عدم انتقال ویروس از طریق هدفون و دیگر تجهیزات وجود دارد. این موارد عبارتند از:

  • سعی کنید داخل مکان های عمومی و یا در محل کار در صورت استفاده از هدفون، آنرا بر روی محیط های عمومی مشکوک قرار ندهید.
  • اگر مجبور شدید هدفون و یا دیگر وسایل دیجیتالی مانند گوشی را در مکانی بگذارید حتما قبل از استفاده انرا ضد عفونی نموده و بعد استفاده نمایید.
  • حتی الامکان از استفاده نمودن مشترک هدفون و دیگر لوازم خودداری کنید.
  • اگر اجبارا هدفون و یا گوشی را حتی برای لحظه ای در اختیار فرد دیگری قرار دادید قبل از استفاده مجدد آنرا تمیز و ضدعفونی کنید.
  • بهتر است در مواقع استفاوه از وسایل نقلیه عمومی کمتر از هدفون و یا حتی گوشی استفاده نمائید. چرا که ممکن است دست تان را به جاهای آلوده زده باشید.
  • حتما کیف مخصوص هدفون و هندزفری همراه داشته باشید تا در صورت عدم استفاده آن را در داخل کیف قرار داده تا امکان آلودگی کمتر گردد.
  • بعداز ورود به منزل حتی اگر تمامی موارد رارعایت کرده اید و حتی از کیف هدفون و گوشی نیز استفاده نموده اید موقع ورود به منزل انها را دوباره تمیز و ضدعفونی کنید. این کار برای استفاده از هدفون در دوران کرونا ضروری است.
  • حین استفاده از هدفون ،هندزفری و گوشی خصوصا در محیط بیرون از منزل و جاهای مشکوک دست تان را به دهان و بینی خود نزنید.

از چه موادی می توان برای ضدعفونی هدفون و دیگر لوازم استفاده کرد؟

برای استفاده از هدفون در دوران کرونا باید شیوه و مواد ضدعفونی را بدانید. بهتر است برای ضدعفونی از پارچه میکرو فیبر استفاده کنید‌. از این پارچه ها ب ای تمیز کردن عینک استفاده می شود و قدرت پاک کنندگی بالایی دارند. الکل بخاطر خاصیت قلیایی اش برای ضدعفونی کردن سطوح گزینه خوبی می باشد. بهتر این که از الکل صنعتی و بصورت اسپری غیر مستقیم استفاده کنید. اگر الکل در دسترس نبود از ادکلن نیز می توانید استفاده کنید. استفاده از پدهای الکلی نیز گزینه های مناسبی بر ای این کار می باشند.

ضدعفونی هدفون

ضدعفونی و تمیز کردن هدفون در دوران کرونا

برای استفاده از هدفون در دوران کرونا با روش زیر تمیزکاری را انجام دهید:

پارچه میکروفیبر یا دستمال یک بار مصرف را به ماده ضدعفونی کننده (الکل) آغشته نموده و حداقل سه بار بر روی تمامی سطح هدفون و هندزفری بکشید. خصوصا قسمت هایی که با بدن تماس دارد. قسمت سری هندزفری و قسمتی از هدفون را که با پوست تماس دارد با گوش پاک کن آغشته به الکل با حوصله تمیز کنید. توصیه می کنیم زیاد به هدفون و هندزفری دست نزنید. خصوصا موقع اسنفاده در مجامع عمومی. برای اطمینان بیشتر همیشه چند عدد پد الکلی همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز فوری دست تان را ضدعفونی کنید.

سخن آخر

در این مقاله از بی نویز ما به بررسی نکاتی جهت استفاده از هدفون در دوران کرونا پرداختیم. اما نکته آخر اینکه از موارد گفته شده می توانید برای ضدعفونی کردن هدفون و دیگر لوازم نیز استفاده نمایید. اگر الکل ندارید از اب اکسیژنه استفاده کنید. فقط احتیاط کنید حین تمیز کردن با آب اکسیژنه از دستکش استفاده نموده و از تماس با بدن خصوصا چشم جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

بستن
مقایسه
خانه
0 محصول سبد خرید